Additional information
| Weight | 56.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 9.5 in |
| Installation Method | Float |
| Install Where | Below/On/Above |
| Overall Thickness | 5 mm |
| Wear Layer | 20 mil |
| Brand | Chesapeake |
| Warranty | Life Time/30 Wear Warranty |
| Width | 9.5" |
| Has Attached Pad? | Yes |





Reviews
There are no reviews yet.