Additional information
| Weight | 54.324 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 9 in |
| Installation Method | Float |
| Install Where | Below/On/Above |
| Overall Thickness | 5 mm |
| Wear Layer | 20 mil |
| Brand | Chesapeake |
| Warranty | 30/15 Wear Warranty |
| Width | 9" |
| Has Attached Pad? | Yes |







Reviews
There are no reviews yet.