Additional information
| Weight | 38.27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 54 in |
| Overall Thickness | 14 mm |
| Look | Modern Wood Grain |
| Finish | Authentic Touch Matte |
| Edge Style | Micro-Bevel |
| Embossing | Enhanced Grain |
| Width | 7.6" |
| Brand | Dreamweaver |
$3.99 Original price was: $3.99.$3.55Current price is: $3.55.
Enhance the elegance and sophistication of your home with the Dreamweaver Timberstep Laminate Wood Lux Cambridge 8″. This stunning flooring option offers the timeless beauty of wood with the durability and easy maintenance of laminate, creating a perfect blend of style and functionality.
Request a quote or call us for the lowest total price w/ shipping and save big.
| Weight | 38.27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 54 in |
| Overall Thickness | 14 mm |
| Look | Modern Wood Grain |
| Finish | Authentic Touch Matte |
| Edge Style | Micro-Bevel |
| Embossing | Enhanced Grain |
| Width | 7.6" |
| Brand | Dreamweaver |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.











Reviews
There are no reviews yet.