Additional information
| Weight | 28.55 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.6 × 55 in |
| Overall Thickness | 10 mm |
| Look | Modern Wood Grain |
| Finish | Authentic Touch Matte |
| Edge Style | Micro-Bevel |
| Embossing | Standard |
| Residential Warranty | 30 Year |
| Width | 7" |
| Brand | Dreamweaver |








Reviews
There are no reviews yet.