Description
Details:
•The beauty of hardwood with the toughness of laminate.
•4x more scratch resistant than other leading laminated wood products.
•CleanProtect™ provides antimicrobial properties built into the finish to protect the floor.
$3.49 Original price was: $3.49.$2.09Current price is: $2.09.
Request a quote or call us for the lowest total price w/ shipping and save big.
Details:
•The beauty of hardwood with the toughness of laminate.
•4x more scratch resistant than other leading laminated wood products.
•CleanProtect™ provides antimicrobial properties built into the finish to protect the floor.
| Weight | 39.18 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 47.24 × 5 in |
| Installation Method | Float |
| Overall Thickness | 8 mm |
| Length | 47.24" |
| Width | 5 1/4" |
| Install Where | On/Above/or Below Grade |
| Finish | Matte |
| Warranty | Limited Lifetime Residential |
| Edge Style | Micro Beveled Edge/End |
| Brand | Mohawk |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.






Reviews
There are no reviews yet.