Description
Details:
•4x more scratch resistant than other leading laminated wood products.
•WetProtect Lifetime Surface & Subfloor Waterproof Warranty.
•Mohawk’s Lifetime All Pet™ Warranty covers all pets and all accidents.
$5.09 Original price was: $5.09.$3.39Current price is: $3.39.
Request a quote or call us for the lowest total price w/ shipping and save big.
Details:
•4x more scratch resistant than other leading laminated wood products.
•WetProtect Lifetime Surface & Subfloor Waterproof Warranty.
•Mohawk’s Lifetime All Pet™ Warranty covers all pets and all accidents.
| Weight | 50.31 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 80.71 × 9 in |
| Installation Method | Float |
| Overall Thickness | 12 mm |
| Length | 80.71" |
| Width | 9 1/2" |
| Install Where | On/Above/or Below Grade |
| Finish | Matte |
| Warranty | Limited Lifetime Residential |
| Edge Style | Micro Beveled Edge/End |
| Brand | Mohawk |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.




Reviews
There are no reviews yet.